Bilety Autokarowe, Bilety Lotnicze do Anglii. Tanie Bilety Anglia Polska Online.


Idź do treści

Norwegian - Rezerwuj Bilety Lotnicze Norwegian online lub telefonicznie.

Bilety LotniczeTanie linie lotnicze Norwegian do Anglii

Tanie linie lotnicze Norwegian to największy przewoźnik skandynawski, a także jedne z największych w Europie. Oferuje on tanie loty i przeloty po całym kontynencie. Na rynku lotniczym firma Norwegian działa od 1993 roku, kiedy to została założona z siedzibą w mieście Fornebu i bazą lotniskową w Oslo-Gardermoen.

Na początku firma działała jedynie we współpracy z inną firmą działającą w transporcie lotniczym. Dopiero w roku 2002 linie Norwegian rozpoczęły działalność jako samodzielna firma, pod własnym logo, co wymagało od właścicieli przede wszystkim modernizacji floty i zatrudnienia.
Pierwsze jej połączenia realizowane były wyłącznie na terenie Norwegii, łącząc Oslo z: Bergen, Trondheim, Stravanger, czy Trompo. Niedługo potem firma rozszerzyła swoją ofertę także na inne kraje europejskie. Przyjęta strategia niskich kosztów powodowała maksymalne wykorzystywanie samolotów, maksymalne uproszczenie kanałów dystrybucji biletów oraz wszelkich usług dodatkowych, a także wykorzystanie ekonomii skali. Działania te umożliwiły firmie oferowania niskich cen biletów lotniczych, czego wynikiem było zdobycie wielu klientów, a tym samym osiągnięcie wysokich zysków z działalności w krótkim czasie. W roku 2006 tanie linie lotnicze Norwegian otworzyły swoją pierwszą bazę docelową w Polsce, w Warszawie. Było to tak późno, ponieważ do momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, krajowy rynek lotniczy był zamknięty dla firm zagranicznych, a na miejscu liderem w branży były Polskie Linie Lotnicze LOT. Po akcesji polski rynek lotniczy został zrewolucjonizowany przez tanie linie lotnicze, w tym firmę Norwegian, które bardzo szybko odebrały znaczny udział w rynku krajowemu, regularnemu przewoźnikowi.

Cechą przyjętej polityki firmy Norwegian jest stałe śledzenie potrzeb i sygnałów płynących z rynku, od pasażerów. Po wnikliwej analizie firma wychodzi naprzeciw tymże wymaganiom zarówno w stosunku do swojej floty, jak i siatki połączeń. Za kilka lat firma planuje odebrać złożone zamówienie na nowe samoloty Boeing, które uczynią ją najnowocześniejszą i najbardziej przyjazną środowisku firmę w branży. Firma ponadto stale się rozwija także na innej płaszczyźnie; utworzyła bank internetowy, a także spółkę zajmującą się świadczeniem usług internetowych dostarczanych na pokład samolotów firmy Norwegian.

Tanie bilety lotnicze firmy Norwegian nabyć można na ponad 150 różnych połączeń, obejmujących swym zasięgiem ponad osiemdziesiąt portów lotniczych położonych od Svalbardu na północy po Marrakesz a Afryce.

W Polsce oferta tanich linii lotniczych Norwegian dostępna jest na lotniskach w Gdańsku, Szczecinie, Krakowie i Warszawie.

Z lotnisk w Polsce tanie linie lotnicze Norwegian wykonują swoje przeloty do:

- airport
Gdańsk (Oslo - Gardermoen),
- airport
Kraków (Bergen, Kopenhaga - Kastrup, Oslo - Gardermoen, Stavanger, Sztokholm-Arlanda, Trondheim (od 2 kwietnia 2013),
- airport
Szczecin – Goleniów (Oslo – Gardermoen),
- airport
Warszawa-Okęcie (Oslo - Gardermoen, Stavanger, sezonowo Bergen).


Powrót do treści | Wróć do menu głównego